LUD Literatura

Janja Vollmaier Lubej

Janja Vollmaier Lubej (1983) je doktorica znanosti s področja literarnih ved in docentka za slovensko književnost. Poučuje slovenščino na Srednji lesarski in gozdarski šoli Maribor. Vrsto let je poučevala slovenščino kot drugi in tuji jezik na univerzah v Lodžu, Sombotelu in Banjaluki. Kot gostujoča profesorica je več semestrov predavala na Univerzi na Dunaju, kamor se s študijskim letom 2024/2025 vrača. Kot zunanja sodelavka predava na Oddelku za slovanske jezike in književnosti Filozofske fakultete Univerze v Mariboru. S Primožem Lubejem je prevedla romane vidnejših sodobnih ukrajinskih avtorjev. Njena znanstvenoraziskovalna področja so sodobna slovenska proza, žensko avtorstvo, esejistika, sodobna ukrajinska proza.

Avtorjevi novejši prispevki
  • Refleksije vojne izpod peresa ukrajinskih avtoric

    So kraji, ki jih nikoli ne pozabiš. Ne nujno zato, ker bi te navdajali z upanjem.

  • Potovanje skozi prostranost

    »Tujcu na poti preti polno nevarnosti in preizkušenj, vendar ni slajšega kot vživljanje v Tuje. Enkrat se dokoplješ do spoznanja, da bi, brez pretiravanja, lahko tu živel. In nič ni nenavadnega, če že naslednji dan želiš ostati in živeti samo tu.«

Vsi avtorjevi prispevki

Kdor bere, je udeležen!

Prijava na Literaturin obveščevalnik

* obvezno polje

Za obveščanje uporabljamo storitev Mailchimp, ki bo tvoje podatke uporabljala skladno s pravili. Vedno si lahko premisliš. Brez nadaljnjega. Navodila za odjavo ali spremembo nastavitev so na dnu vsakega elektronskega dopisa. Tvoje podatke in odločitve bomo spoštovali. Spodaj lahko potrdiš, da se s tem strinjaš.