Kruh zgodnjih let
Urban Vovk (1971) se je v zadnjem desetletju preizkusil na različnih (pod)področjih literarnega delovanja in ustvarjanja.
O knjigi
Urban Vovk (1971) se je v zadnjem desetletju preizkusil na različnih (pod)področjih literarnega delovanja in ustvarjanja. Od leta 1997 piše literarne kritike, malo pozneje je začel objavljati tudi eseje in razprave, največ o delih in opusih domačih in tujih avtorjev. Vmes se mu je zapisal tudi kakšen nekoliko bolj polemično naravnan prispevek o nekaterih perečih vprašanjih sodobne literarure in njene recepcije pri nas, pa tudi širše. V teku zadnjega časa je prijel tudi za marsikatero uredniško delo, nekaj malega prevajal in bil mentor kritiških delavnic v okviru Šole kreativnega pisanja LUD Literatura, ki je v teh letih postala tako rekoč matična institucija njegovega udejstvovanja na literarnem polju. Kruh zgodnjih let je njegova druga knjiga, ki prinaša petnajst razmeroma živahnih, vsekakor pa raznovrstnih esejističnih besedil. Napisana so bila v omenjenem obdobju, izmed teh, ki so vključena v pričujoči knjižni izbor, jih je največ nastalo prav v zadnjih mesecih pred njegovim izidom. Večina izmed njih je bila napisana v zadnjih mesecih pred izidom pričujočega knjižnega izbora.
Iz knjige
Kot se v življenju pogosto zgodi, izkušnja prehiteva svoje razlagalne reference, zato se nam pogosto in mogoče celo upravičeno zdi, da so nam najgenijalnejše iznajdbe in teorije speljali pred nosom.