LUD Literatura

Pogledi Navigacija

Dogodek Pogledi Navigacije

Danes

Poezija na podlago / Kristina Kočan & Anja Novak – Anjuta

Jesensko serijo nastopov Poezija na podlago odpira štajersko-ljubljanski dvojec, dve pesnici, dva poetična svetova, dve poeziji, ki ju povezuje nenavadnost, pa jezikovna spretnost in iskrivost, in sicer tista, ki stavi na odprtost. Tu ne bo odaljenih svetov, morda kakšna selitev ali rana, blizu so zajci, ki ne zaidejo na fejsbuk, tu so tudi žile in žile in žile in telo in služba in družba. Zato pričakujte nepričakovano. Najprej vas s podlago in verzi zapelje Kristina Kočan (1981), pesnica in prevajalka, avtorica štirih pesniških zbirk, oseba, ki je delovala v svetu glasbe na različne načine, tudi s svojo poezijo, z glasbo … →

Strip preobrazba: Jure Engelsberger in Tomislav Vrečar

LUDa knjigarna Trubarjeva 51,Ljubljana,Slovenia

Jure Engelsberger in Tomislav Vrečar sta »sodelovala« v stripu Polovici naju (Rekvijem za očetnjavo), ki je nastal po navdihu iz Vrečarjevega opusa. Strip je bil objavljen v avgutovski reviji Literatura 410.

Strip preobrazba: Neža Šivec in Jure Jakob

II. gimnazija Maribor Trg Miloša Zidanška 1,Maribor,Slovenia

Neža Šivec in Jure Jakob sta »sodelovala« v stripu Molitev, ki je nastal po Juretovi pesmi (iz zbirke Lakota, 2018). Strip je bil objavljen v poletni reviji Literatura 408-409.

LUDe Stopinje: Rajske ptice Nevena Ušumovića

LUDa knjigarna Trubarjeva 51,Ljubljana,Slovenia

O eni najnovejših kratkoproznih izdaj iz zbirke Stopinje bodo na dogodku spregovorili avtor zgodb Neven Ušumović, prevajalka Seta Knop in kulturologinja ter avtorica spremne besede Iva Kosmos.

Čajanka s knjigo meseca: V drevo

LUDa knjigarna Trubarjeva 51,Ljubljana,Slovenia

V torek, 7. oktobra, ob 17. uri bomo na čajanki gostili avtorico knjige meseca po izboru LUDe knjigarne, Pepelnik Ano.

Prihodnost nostalgije

V četrtek, 9. oktobra 2025, ob 19. uri bomo na dogodku Prihodnost nostalgije predstavili posebno, tematsko številko revije Literatura (407), posvečeno različnim oblikam nostalgije.

Argumenti na krožniku / Tomaž Grušovnik in Vesna Liponik

LUDa knjigarna Trubarjeva 51,Ljubljana,Slovenia

Vesna Liponik se bo v LUDi knjigarni na Trubarjevi 51 pogovarjala s Tomažem Grušovnikom o pravkar izdani esejistični knjigi Argumenti na krožniku, pa tudi o njegovem esejističnem delu nasploh. 

Druga obletnica LUDe knjigarne

LUDa knjigarna Trubarjeva 51,Ljubljana,Slovenia

Vabljeni na praznovanje druge obletnice naše LUDe knjigarne!

Strip preobrazba: Matej Stupica, Nevena Aleksovska, Ana Pepelnik

Layerjeva hiša Tomšičeva 32,Kranj,Slovenia

Matej Stupica in Nevena Aleksovska sta »sodelovala« pri stripu iz govorjeno v, ki je nastal po pesmi Ane Pepelnik iz zbirke To se ne pove (Lud Literatura, Prišleki, 2023). Strip je objavljen v reviji Literatura 411.


Kdor bere, je udeležen!

Prijava na Literaturin obveščevalnik

* obvezno polje

Za obveščanje uporabljamo storitev Mailchimp, ki bo tvoje podatke uporabljala skladno s pravili. Vedno si lahko premisliš. Brez nadaljnjega. Navodila za odjavo ali spremembo nastavitev so na dnu vsakega elektronskega dopisa. Tvoje podatke in odločitve bomo spoštovali. Spodaj lahko potrdiš, da se s tem strinjaš.