Gremo na piknik!

66,00 

Tri klasične srhljivke iz zbirke Piknik

O paketu

Sestri July in September sta rojeni zgolj deset mesecev narazen – od tod tudi njuni imeni. Navezani sta druga na drugo. Bolestno. Zadostujeta si, nikogar drugega ne potrebujeta. July je tista plaha in naivna, podobna materi, September tista neustrašna in nasilna, podobna pokojnemu očetu. Ko se v šoli zapleteta v težave, se njuna mama odloči za začasno selitev v zapuščeno hišo na vzhodni obali. V njunem novem, izoliranem življenju July obotavljajoče ugotavlja, da se njen odnos s September spreminja na načine, ki jih ne more scela razumeti. V hišo se naseli občutek nelagodja, ki se stopnjuje s preizkušanjem meja znotraj in zunaj domačega okolja.

Temačna in srhljiva zgodba o sestrah, ki se trudita doumeti, kje se ena začne in druga konča, je tretja knjiga angleške pisateljice Daisy Johnson (1990), najmlajše nominiranke v zgodovini nagrade Man Booker.

*

Shirley Jackson je morda najbolj znana kot pisateljica kratkih zgodb, a je pisala tudi odlične romane, s svojimi deli pa zaznamovala pisatelje, kot so Stephen King, Nigel Kneale in Richard Matheson. Avtoričin opus kritiki umeščajo med naslednike tradicije ameriške gotike, ki se je uveljavila v 19. stoletju.

Roman Vedno sva živeli v gradu, ki se danes vpisuje med klasična dela ameriške književnosti, bi lahko opredelili kot psihološko grozljivko najžlahtnejše vrste. Zgodba, napisana v varljivo preprostem slogu, govori o temni skrivnosti družine Blackwood, ki – osovražena od vseh – živi izolirano življenje v veličastni palači na obrobju vasi. Predvidljiv in enoličen vsakdan družine pa usodno zaznamuje nepričakovan prihod odtujenega bratranca Charlesa …

*

Primer Charlesa Dexterja Warda je najdaljše literarno delo in edini roman ameriškega pisatelja Howarda Phillipsa Lovecrafta (1890–1937), mojstra grozljivega žanra in enega od očetov moderne fantazije in nadnaravne grozljivke. Za njegova dela, ki pogosto izhajajo iz istega fiktivnega vesolja, se je uveljavilo poimenovanje Cthulhujev mitos, po enem izmed Starodavnih, človeštvu sovražnih bitij iz vesolja, ki jih je mogoče priklicati s pomočjo fiktivne knjige Necronomicon. Roman je nastal že leta 1927, izdan pa je bil šele po avtorjevi smrti. Zastavljen je v obliki srhljive detektivke, saj spremlja pripoved Wardovega zdravnika, ki raziskuje, kaj se je z mladeničem dogajalo po tem, ko je postal obseden s svojim prednikom, ki se je ukvarjal z okultizmom in drugimi nevarnimi in zlimi rečmi.